Про TDA1540 поговоримо..!?
Автор Сообщение
Nemo Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Криївка
Сообщений: 852
Репутация: 488
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? / 21-06-2013 10:11
Майже завершив переробку DAC Digidesign 442 Quad Audio Interface.
Як і слідувало очікувати, - звучання після переробки радикально відрізняється від звучання до, спільного в них не багато.

Було зроблене наступне.
1. Випаяні всі не потрібні деталі окрім приймача S/PDIF, ЦФ, пари мікросхем ЦАП, пари операційників ФНЧ і пари операційників балансного виходу (результаті їх живлення відключено).
А було всього там багато - де 1 ЦФ, пара мікросхем ЦАП, пара мікросхем АЦП, 13 спарених операційників (випаяно), штук 20 цифрових мікросхем.
Менше споживання і шуми в живлення - краще.
2. Замість імпульсного блока живлення поставлено пара трансформаторів - для напруг аналогових і цифрових частин відповідно.
3. Раніше була тільки пара лінійних стабілізаторів 7805 7905 для живлення мікросхем ЦАП (аналогових і цифрових напруг разом). Всі інші напруги від імпульного блока живлення були без стабілізації. І конденсаторів електролітичних на все було дише декілька.
Тепер на кожну напругу кожної мікросхеми поставлено окремих стабілізатор 7805, 7905, 7812, 7912, 78L05, 79L05. Всього 19 шт. Відповідно на ножці кожного споживача по електролітичному конденсатору.
4. Операційники (ФНЧ) JRC5532 замінено на OP37. Невдовзі зміню на OP42 в металі, повислуховую яка між ними різниця. Операційник перетворення струм/напруга - використовується вбудоаний в AD1860.
5. Банансний каскад виходу відключено (тимчасово, в майбутньому підключу). Виведено сигнал з виходу операційника ФНЧ на коаксіальний RCA роз"єм.
6. Забрано мікросхему аналогового комутатора вихідного сигналу і ксскад на регулювання гучності на операційнику.

Фактично структура залишилась минулою - ЦФ не викинався, аналоговий ФНЧ не змінювався.

Суб"єктивна оцінка експрес прослуховування - велике розширення, детальність, двайвовість, динамічність. В певній мірі звук можна назвати моніторним. При прослуховуванні він здається швидким.
Порівняв пару треків з переробленим AKAI CD 79 (PCM63, OP42, ЦФ аналогічний) - той в порівнянні здався спокійним, акуратним, вал"яжним, розмірним і неспішним Улыбка

Разом з тим, можна сміливо і об"єктивно стверджувати, що по сукупності параметрів вийшов на якісно високий рівень дорогих ЦАП. В знайомих треках музики більше, звуки багатші.
Напевне, має і покаже невеликі огріхи, які в промислових ЦАП можуть бути доведені до мінімума вимірюваннями і відслуховуваннями.
Але, моя мета була розширити свої пізнання і експерименти за межі TDA1540 і слухати мозику на інших достойних мікросхемах ЦАП в нормальній реалізації. Тому, це дрібниці.
Траба потрошу відслуховувати тривалий час, тижнями, місяцями, змінювати дещо під свій смак.

От уже зараз вирішив забрати активні стабілізатори 7812 7912 з живлення операційників і реалізувати пасивну RC фільтрацію. Думаю, звук стане трохи спокійнішим.

Взагалі в драйвовому варіанті дуже цікаво слухати - акценти на фрагменти, партії і звуки, які раніше упускались.

Виходить так: плеєри на 1540 звучать дуже достойно навіть без переробки.
Плеєри уже на 1541 звучать значно гірше в рідноу варіанті, хоча мікросхема має високий потенціал.
Плеєри ж на PCM56, AD1860 звучать дуже посередньо, а зачасту похабно, ядовито і втомлююче. Говорити про натуральність тонального балансу не приходиться...
Хоча самі по собі PCM56, AD1860 - дуже достойні мікросхеми з хорошим звуком і достовірним тональним блансом.

   
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: Вячслав_М , yuran , Евген Игорев , Shwarcer , serg6677 , mtstepan


Сообщения в этой теме
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? - Nemo - 21-06-2013 10:11

Переход:


Пользователи просматривают эту тему:

Orion

Администрация форума | Статистика форума | Обратная связь | Вернуться к содержимому | Справка | Лёгкий режим | Список RSS