Трапилась нагода придбати CD-програвач AKAI CD-79 на основі PCM63P-K.
Попередньо читав відгуки і дивився схему.
Апарат з виду симпатичний і серйозний, важить 14 кіло. Товщина стінок міліметрів так по 5 - атрибут...
Два трансформатори, конденсатори нормальні та й зроблений нормально.
От тільки по схемі до реалізації плати ЦАП і аналогової частини є притензії. Не розділене живлення лівого і правого каналу ні двох ЦАП ні операційників.
На виході мікросхем ЦАП для перетворення струм-напруга стоїть дві окремих мікросхеми операційника, а в якостні ФНЧ стоїть одна мікросхема спареного, відповідно спільне живлення...
Брав для подальших експериментів і твіків і також в якості додаткового транспорту - має коаксіальних і цифровий виходи. Ну і ще з певних причин)
Раніше слухав дорогі апарати на PCM63, - звучали досить добре, можна стверджувати, ЦАП на 1540 перегравали так точно.
Думаю, надіюсь вийде його коректно твікнути, буде краще звучати
Коли отримав, вирішив включити, послухати. А потім згадав, що там є цифровий коаксіальний вихід.
Підчепив до нього Філіпс 204 з ЦАП TDA1540D, вставленою платкою цифрового входу і розділеним аналоговим живленням лівого і правого каналу, але з рідними операційниками NE5532.
Входи підсилювача комутував селектором - аналоговий вихід AKAI, його цифровий вихід + Філіпс 204 з цифровим входом (фактично трек грає без розривів).
Можна стверджувати, що рівень звучання мінімальна. Клас, розширення, сцена майже однакові. Трохи різні тональності, але не критично.
Потім підчепим замість Філіпса 204 свій макет ЦАП на TDA1540D. Макет явно переграє обидва апарати по класу звуку, розширення, сцені, природності тональності.
Тепер мене чекає довгий і не прости шлях доробок і переробок цього апарату щоб від став звучати краще)
Такий досвід.
Ще потрохи паяю макет парі PCM63 також К-гріда.
Власне, як на мене, ЦАП на TDA1540 з правильними і нехитрими реалізаціями живлень і хорошими операційниками - цілком хороший варіант, який успішно конкурує з девайсами значно вищої цінової категорії.