Про TDA1540 поговоримо..!?
Автор Сообщение
Nemo Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Криївка
Сообщений: 852
Репутация: 488
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? / 03-05-2013 08:23
Я за останні місяці досить значно вдосконалив вінілову ланку системи. Так, що тепер продаю і продаватиму переважну більшість збірки Мелодії і демократів, купуватиму американський, англійський, німецький вініл Улыбка
Але цифра залишається не менш, а то й більш актуальною.
Колекції CD дисків не маю... Але маю велике найменування улюбленої музики. Частина зібрана в лослесі ще з часів останніх років університету. Правда її частина згодом відбракована.
Більшу частину - потрібно знайти час і скачати з інтернету в лослесі - переваги використання ЦАП і МКЗПК.
І слухати в своє велике задоволення без фанатизму!
Бабінники та ще й топові, культові студійні звісно класно, але де брати матеріал?
Маю нехитрий касетник Sony TC20FB, інколи слухаю, щось записую, загалом як початковий рівень касети в самий раз.
Бабінник навряд прикуплю найближчим часом, а от касетник би поміняв на класичні Накамічі Улыбка
Лише особиста точка зору.

Приходив в гості учасник форуму. Приносив ЦАП Лаври ДА10.
Слухали, порівнювали.
ЦАП на 1540 в останньому варіанті звучить дуже достойно, все на своїх місцях, з тональним балансом, розширенням і детальністю все ок. Як нормальний класичний промисловий ЦАП на мультибітних мікросхемах. Ні дати ні взяти.
Суб"єктивна різниця в звуці - Лави більш рівно грає по АЧХ, більше післязвучань, трохи краща мікродинаміка. Але різниця Зовсім не критична. Десятки процентів, а не рази.
Було виявлено одну деталь: якщо на цифровому плеєрі скрутити гучність на мінімум, а на підсилювачі на максимум - ледь чутно певні цифрові шуми. Або недофільтровування шумів дискретизації на виході або не зовсім точна інформація молодших бітів з ПЛІС.
Вчора виясняв що і до чого, змінював дещо прошивках, вислуховував, так і не розібрався до кінця.
Якщо гучність на плеєрі виставлена на максимум, як і має бути - все ок.
Справа в тому, що я змінив акустику на Альтеки 615. В однотактному підсилювачі змінив лампи на виході з прямонакальних радянських тріодів на 6K6GT Ken Rad. Відповідно детальність виросла значно.
В зробленому для друга ЦАП на 1540 стоять дуже хороші деталі. По розширенні і детальності він значно переграє мій макетний (з часом дороблю до високого класу, потрібно знайти час). В моєму макеті при 5% гучності цифрового вхідного сигналу такі шуми майже не чутно - губляться в фоні недофільтрованості напруги живлення операційників і інших шумах, якщо гучність підсилювача скрутити на максимум.
Вихід після перетворення напруга/струм - пасивний фільтр 1-го порядку.
Колись подібні шуми були про експериментах з фільтрами Філіпсів на 1540 по причині розводки земель - цифрові шуми лізли в аналоговий тракт.
Тому так і вийшло. Скільки раніше вислуховував у себе і не в себе, від МУЗПК і від транспортів питань не виникало. Потрібно буде розбиратись.
(Отредактировал 03-05-2013 в 08:36 Nemo.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: dimoha.k68 , serg6677


Сообщения в этой теме
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? - Nemo - 03-05-2013 08:23

Переход:


Пользователи просматривают эту тему:

Orion

Администрация форума | Статистика форума | Обратная связь | Вернуться к содержимому | Справка | Лёгкий режим | Список RSS