Про TDA1540 поговоримо..!?
Автор Сообщение
Nemo Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Криївка
Сообщений: 852
Репутация: 488
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? / 03-10-2012 22:48
То Konstantin740iL:
Шумом певна кількість молодших біт дійсно забита, починаючи від шумів джерела живлення.
Скажімо, 8 біт - 256 значень - мінімальний приріст величини 0,4%.
16 біт - 65535 значень - мінімальний приріст величини - 0,0015%.
Якщо стати осцилографом на вхід аналогового живлення ЦАП і подивитись рівень шумів і пульсацій живлення, буде як мінімум 0,1% - забиті шумом ~6-7 молодших біт.
І без диференційних, балансних схемних хитрощів толку від багатьох розрядів не багато...
Наявність розрядів сигналу + наявність шуму і відсутність розрядів + наявність шуму різні речі. Якщо шум носить білий характер, то майже однакові.
В сигма-дельта ЦАП умовних розрядів багато, а ефекту мало... За розрядами не женуся, але, можливо, 16 біт TDA1540 б не завадили. Важко судити.

Трохи поекспериментував з ЦАП на CS8416 + TDA1543A.
Додав на вхід CS8416 синхронний такт на лозіці, реалізував на вході RLCK TDA1543A реклокінг на тригері. Потім підчепив меленький ламповий клок замість генератора тактових імпульсів на лозіці - відчутно покращує звук.
Також зібрав блок живлення на германієвих діодах і германієвих транзисторах з стабілітронами в базі, після чого звук покращився по різних параметрах.
Нещодавно на роботі дивився форму напруги на виході лінійного стабілізатора (типу 7805) розробленого електронного пристрою з імпульсним споживанням (динамічна індикація) - постійні бульсації порядку 200 мВ при напрузі 5В і струмі порядку 1А (роботу даного пристрою ніскільки не погіршують, а аудіо пристроїв погіршили б радикально).
Хоча якщо підчепити 2А фіксованого навантаження - форма сигналу хороша.
Причина - не встигає спрацювати зворотній зв"язок стабілізатора. І електролітами ні танталами ні керамікою це не рятувалось.
Щоб ситуація стала кращою - стабілізатор живлення аудіосигналів повинен мати рівне АЧХ в області смуги роботи аудіосхеми.
Стабілізатор з стабілістроном і германієвим транзистором до пристрою на роботі я не чіпляв і форму сигналу не дивився) Але, думаю, було б краще!
В ЦАП Аркам і Санаудіо використані варіанти реалізації стабілізаторів живлення аналогової частини без ЗЗ - транзистори з стабілітронами в базі.
Кому цікаві різні варіанти покращення звучання аудіо пристроїв - зверність увагу на один з варіантів - реалізацію стабілізаторів живлення без ЗЗ або з ЗЗ з рівною АЧХ і лінійною ФЧХ в області частот роботи пристрою, якось так.

Поекспериментував і потроху слухав музика з компа пару тижнів. Цікаво і актуально, матеріалі хорошого і різного багато.
Попутно написав прошивку для перетворювача інтерфесу, трохи відмоделював, треба ще перевірити, допаяти програматора, прошити ПЛІСи, подивитись чи працюватиме і послухати як звучатиме)

   
(Отредактировал 03-10-2012 в 22:52 Nemo.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: thunder , Konstantin740iL , yuran


Сообщения в этой теме
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? - Nemo - 03-10-2012 22:48

Переход:


Пользователи просматривают эту тему:

Orion

Администрация форума | Статистика форума | Обратная связь | Вернуться к содержимому | Справка | Лёгкий режим | Список RSS