Всіх з Днем незалежності!
Добробуту, творчих успіхів, незалежних і об'єктивних оцінок в аудіо.
Не включав декілька днів систему. Вчора послухав пару дисків (з 1540). Цікаво, наповнено, легко звучить, маса позитивних вражень і емоцій, приємно слухати.
Сподіваюсь, результат підключення її до I2S, S/PDIF, можливо і USB для превю компенсує затрати часу, зусиль і ресурсів)
Для початку експериментів з перетворювачем інтерфейсів, для отримання I2S, прикупив 1 штучку PCM2706. Розпаяв на макетці. Послухав в навушниках вихід її ЦАП при живленні від USB, потім встановив драйвера ASIO, послухав результат, потім подав зовнішнє живлення на аналогову частину, послухав результат. Далі і на цифрову частину подав окреме зовнішнє живлення і послухав результат.
В порівняні з звучанням рідної звуковушки ноутбука Realtek HD 96/24 результат носить сумнівний характер, хоча оцінював не довго...
Хотів підчепити на вихід схеми ФНЧ по схемі з Філіпса 204-го на його операційниках, з його конденсаторами + розділювальні електроліти РОЕ хороші на вихід є у мене + клок хороший підчепити і послухати.
Потім експериментувати з цифровими виходами.
Але, видно, щось десь замкнув, спішив, пізно уже було... Перестала працювати 2706, КЗ по входу цифрового живлення (70 Ом)...
Прикро, хотів по мінімуму тратити часу, зусиль, поки що, виходить навпаки. Нічого, трапляється, дрібниці.
Довго думав, що ж використати в якості перетвоювача, враховуючи потребу інвертувати старші розряди.
Щоб використати менше логіки і не застосовувати ПЛІС, і синхроімпульсів фронти зберігались по максимуму.
Навіть встановив програму для симуляції цифрових схем і описав модель вхідних сигналів, хоч і перспектива 3-х поверхових схем з 10-ма корпусими логіки не радувала...
І от, прийшла ідея використати мікроконтролер.
Знайомий з AVR. Тактова частота максимум 20 Мгц... Можна намагатись використати щось швидше, але, думаю, вхідний сигнал 96 і 192 програмно навіть швидким контролером не факт що вийде прийняти.
Як варіант для прийому використати вбудований SPI, але його здвиговий регістр 8-бітний... Можна намагатись певним чином все ж прийняти вхідні данні, але це, можливо, згодом.
А для початку варто для прийому вхідного сигналу використати послідовно-паралельний перетворювач з доданої картинки.
Сигнал LRCK ідентифікакації каналів і синхронізації завести на переривання по наростанню і інше переривання по спаду мікроконтролера.
По перериваннях мікроконтролер зчитую паралельні данні з входів, інвертує старший байт, посилає 14-ти бітну посилку двом 1540 (благо відправити швидко послідовні данні йому не проблема).
А сигнал LAT 1540 можна сформувати або на апаратній логіці МК або зробити на інверторах формувач імпульсу по фронту LRCK щоб по мінімуму спотворювати часові інтервали.
І того, схема точно буде працювати при використанні 3-х або 4-х корпусів загальною вартістю ~30 грн.
Така от оприлюднена ідея.
Залишається тільки зібрати макет і написати програмку, чим в майбутньому і займуся.