Про TDA1540 поговоримо..!?
|
Автор |
Сообщение |
Nemo
Ветеран
    
Откуда: Криївка
Сообщений: 852
Репутация: 488
|
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? / 20-08-2012 09:27
(20-08-2012 09:06)Юрий (sword) писал(а): Да не зря. Чем голову морочить с проблемными ЦАПами, не проще ли взять уже заведомо хороший и просто его немного доработать? (обвязку в смысле).
TDA1540, зокрема D - завідома хороший ЦАП) У мене і інших більш досвідчених людей хороші відгуки про його звучання + з технічної точки зору, враховуючи дату її розробки, до даної мікросхеми претензій нема.
Цілком згодний, що є хороші Аналог бевайси і Бор брауни. Поки що експериментувати з ними не бажаю, оскільки результат їх звуку приблизно зрозумілий, є багато реалізацій, у мене їх нема в наявності, для отримання хорошого звуку потрібна дуже хороша обв'язка + є певні претензії до різних технічних аспектів.
Темою цієї вітки є можливість отримання хорошого звуку саме від TDA1540 (D,P), зокрема, при підключенні до інтерфейсів DIR9001 і PCM2707.
(19-08-2012 23:56)Mark_V писал(а): поскольку лично я всегда приветствую полезные творческие происки - то пара безплатных подсказок(типа шОб не топтаться на месте)
1.в идеале tda 1540 слушается только с LPF(или со всякими заменителями выполняющие функцию LPF)- это из-за очень высокого уровня глитча
2.если отключаете ЦФ то пресчитивайте кривые среза LPF- это обязательное условие,иначе звук будет и кричащий и врущий
3.в идеале цыфровую часть питать только интегральными стабами.
4.всегда снимайте хотябы АЧХ полного устройства
в целом если 1540 правильно включить- то слух она порадует красивым и неповторимым звуком
PS.если возникают вопросы почему именно так и никак иначе,то сразу на http://www.google.com - там на тысячах страниц все красиво расписано и все уже давно сделано и переделано
Дякую за поради.
1. Цілком і повністю згодний стосовно вихідного аналогового фільтру високого порядку.
Але для нього потрібні високоякісні операційники, резистори, конденсатори, дуже грамотна схема.
В теорії для отримання хороших результатів фільтр має володіти рівномірною АЧХ і лінійною ФЧХ, що досягти важко.
В активних фільтрах високого порядку через ЗЗ з виходу операційника на вхід подається сигнал, який затриманий відносно вхідного в часі (на час проходження сигналу через попераційник). Утворюються не лінійні спотворення. На слух навіть рідний фільтр 3-го порядку Філіпса звучить на порядки гірше псефдо фільтра на розділювальному трансформаторі.
Фактично дорогі ЦАПи мають хороші вихідні ФНЧ, певне добре розраховані АЧХ, ФЧХ, імпульсна характеристика і тому подібне, звучать дуже добре. Згодом, можна спробувати намагатись і собі щось подібне зробити, порівняти, поки що з трансформатором з німецької проф апаратури також дуже добре.
2. ЦФ спотворює інформацію за рахунок інтерполції при передискретизації. В теоремі про дискретизацію ніде нама сказано про ЦФ) Спектр ВЧ шуму зміщається вверх, але при цьому відліки звуку мають вигадане, зачасту не правильне значення. Звук з ЦФ чіткіший, ясніший на ВЧ, менше викриків, але втрачається сцена, мікро і макро динаміка. Без ЦФ крикливий, з ЦФ - оманливий. Треба хороший аналоговий фільтр, але з ним, як Ви знаєте проблема. На слух без ЦФ все ж краще, я декілька разів відключав і включав.
3. Цифрову частину саме інтергральними. В ЦАП частина напруг відноситься більше до аналогових. Формування тактів і реклокінг більше до цифрових, але тут скоріше фактор розв'язки живлення і позбавлення від струмових петель. Можна спробувати і інтегральні, але стабілітрони мені сподобались більше, в інгегразьних ЗЗ.
4. АЧХ знімати звісно варто, оскільки, з досвіду, навіть його нерівномірність і є причиною місцями певних викриків і різкості, назойливісті, втрати певних звуків, а не сприймається як більше ВЧ чи більше НЧ. Але щоб правильно це зробити, треба нести пристрій на роботу або краще в інше місце з попередніми домовленостями і тому подібне, а неправильно знімати - без толку. Якщо трансформатор на виході і дана схема прийнята з різних мотивацій на певний період експериментів, АЧХ допоможе мало чим...
В Гуглі інформацію шукав, читав, багато, довго, в місцях різних, але, нажаль, суті в ній не багато...
Якщо хтось знає яким чином зв"язати TDA1540 і DIR9001 або PCM2707, будьте добрі, поділіться силочкою, інформацією.
(Отредактировал 20-08-2012 в 10:03 Nemo.)
|
|
|
|
Сообщения в этой теме |
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? - Nemo - 20-08-2012 09:27
|
Пользователи просматривают эту тему: 4 Гость(ей)
|

|